بهترین سریال‌های کره‌ای

بهترین سریال‌های کره‌ای کدام هستند؟ سینمای کره همواره یکی از محبوب‌ترین سینماهای جهان بوده و جالب است بدانید که فیلم و سریال‌های کره‌ای، در کشور ما نیز طرفداران بسیار زیادی دارند. دلیل بسیار ساده‌ای پشت این توجهات وجود دارد: فرهنگ کره نسبت به فرهنگ کشورهای غربی، به ما نزدیک‌تر است و شباهت‌های بیشتری به آئین و فرهنگ ما دارد.

علاوه براین، سریال‌های خارجی بسیار زیادی وجود دارد که نسخه‌ی بازسازی شده آثار کره‌ای است و همین امر نشان از قدرت بالای تولید کنندگان و فیلم سازان کره‌ای می‌دهد.

در ادامه‌ی مطلب ما قصد داریم نگاهی به «بهترین فیلم و سریال‌های کره‌ای» داشته باشیم.

در تهیه این لیست سعی شده برای تمام سلیقه‌های مختلف عناوینی معرفی شود و ما تمام تلاش خود را کرده‌ایم که لیستی کامل از بهترین‌های سینمای کره را خدمت شما عزیزان ارائه دهیم.

توجه داشته باشید که شما عزیزان نیز می‌توانید در کامل کردن این لیست ما را همراهی کنید. تنها کافی است نام فیلم یا سریال کره‌ای محبوبتان را که فکر می‌کنید شایسته حضور در لیست بهترین سریال‌های کره‌ای است را با ما به اشتراک بگذارید تا در بروزرسانی‌های مقاله از آن استفاده شود.

لازم به ذکر است که این مقاله در بخش‌های:

- سریال‌های کره‌ای جدید ( شامل آثار 2020 و 2021 )
- سریال‌های کره‌ای تاریخی
- سریال‌های کره‌ای اکشن
- سریال‌های کره‌ای عاشقانه
- سریال‌های کره‌ای درام
- و فیلم‌های سینمایی کشور کره

تهیه شده است. هر بخش با تفکیک آثار مربوط به ژانر خود بخش بندی شده و شما می‌توانید راحت‌تر گزینه‌های موجود در ژانر و سبک مورد علاقه‌ی خود را مشاهد هنمایید.

با ملوفیلم همراه باشید.

بهترین سریال‌های کره‌ای جدید

در ادامه‌ی این بخش، بهترین سریال‌های کره‌ای جدید که به تازگی منتشر شده‌اند را مشاهده می‌کنید.

عموم این سریال‌ها در سال‌های 2020 و 2021 کار خود را شروع کرده‌اند.
بنر سریال آقای ملکه

آقای ملکه

Mr. Queen
سازنده: Park Kye-ok , Choi A-Il
سال های انتشار:2020محصول: کره جنوبی
تماشای آنلاین سریال

درباره سریال آقای ملکه


مستر. کوئین (Mr. Queen) نیز یکی دیگر از سریال‌های جذاب محصول کشور کره است که شایستگی حضور در لیست بهترین سریال‌های کره‌ای جدید را داراست. وظیفه کارگردانی این سریال برعهده یوون سونگ سیک قرار داشت. داستان سریال مستر. کوئین نیز توسط پارک جای اوک و چوی آه ایل نوشته شد.

سریال مستر. کوئین پخش خود را از سال 2020 توسط شبکه tvN آغاز کرد و خیلی زود توانست توجه مخاطبان و منتقدان را به سمت خود جلب کند و با نقدهای مثبت آن‌ها مواجه شود. شین هه‑سان، کیم جونگ هیون، سئول این‑آه، نا این وو و چوی جین هایوک ازجمله بازیگرانی هستند که در این سریال به ایفای نقش پرداختند.

خلاصه داستان سریال مستر.کوئین بدین شرح است: در دوران مدرن، جانگ بونگ هوان یک آشپز است که برای بزرگ‌ترین سیاستمداران کشور در کاخ آبی کار می‌کند. او روحیه‌ای آزاد دارد، اما روزی خود را در بدن ملکه چئورین در دوره جوزون می‌یابد. پادشاه چئولژونگ، پادشاه در حال سلطنت، شخصی ملایم و آرام است.
بنر سریال زیبایی حقیقی

زیبایی حقیقی

True Beauty
سازنده: Kim Sang-hyeop
سال های انتشار:2020محصول: کره جنوبی
تماشای آنلاین سریال

درباره سریال زیبایی حقیقی


زیبای حقیقی (True Beauty) یک سریال کره‌ای جدید است که از سال 2020 توسط شبکه tvN شروع به پخش کرد. وظیفه کارگردانی این سریال برعهده کیم سنگ هایئوپ قرار داشت و داستان آن نیز توسط لی سی-ایون نوشته شد.

سریال زیبای حقیقی توانست توجه منتقدان را به سمت خود جلب کند و با استقبال آن‌ها مواجه شود. این سریال از سوی مخاطبان نیز مورد تحسین قرار گرفت و به یکی از پربیننده‌ترین سریال‌های سال تبدیل شد. چا اون وو، مون گا-یانگ، هوانگ این‑یئوپ، یونا پارک و کنگ مین آ ازجمله بازیگرانی هستند که در این سریال به ایفای نقش پرداختند.

خلاصه داستان سریال زیبای حقیقی بدین شرح است: یک دانش‌آموز دبیرستانی 18 ساله به نام ایم جو کیونگ پیوسته از لحاظ ظاهری مورد تمسخر همسالان خود قرار می‌گیرد. او شروع به یادگیری نحوه استفاده از آرایش با تماشای فیلم‌های آموزشی آرایش در اینترنت می‌کند. او خیلی زود به مهارت بالایی در این زمینه دست پیدا می‌کند و با ورود به مدرسه جدید با لقب الهه شناخته می‌شود.
بنر سریال دلباخته در شهر

دلباخته در شهر

Lovestruk in the City
سازنده: Park Shin-woo
سال های انتشار:2020محصول: کره جنوبی
تماشای آنلاین سریال

درباره سریال دلباخته در شهر


دلباخته در شهر (Lovestruck in the City) یکی دیگر از سریال‌های کره‌ای جدید است که پخش آن از سال 2020 توسط شبکه KakaoTV آغاز شد. وظیفه کارگردانی این سریال برعهده پارک شین وو قرار داشت. داستان سریال دلباخته در شهر نیز توسط جئونگ هیون جئونگ و جونگ دا هیون به رشته تحریر درآمد.

سریال دلباخته در شهر با دیدگاه‌های مثبت منتقدان مواجه شد و مورد توجه مخاطبان قرار گرفت. این سریال در زمینه‌های عملکرد گروه بازیگری و داستان با تحسین منتقدان روبه‌رو شد. ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی که در سریال دلباخته در شهر به ایفای نقش پرداختند می‌توان به جی چانگ ووک، کیم جی‑وون، کیم مین‑سئوک، مینهو و سو جوو یئان اشاره کرد.

خلاصه داستان این سریال تماشایی بدین شرح است: پارک جائه وون یک معمار 32 سال حرفه‌ای است که شخصیتی پرشور و صادق دارد. او قادر نیست زنی را که او «دزد دوربین» می‌خواند فراموش کند.
بنر سریال لیست پخش بیمارستان

لیست پخش بیمارستان

Hospital Playlist
سازنده: Lee Woo-jung
سال های انتشار:2020محصول: کره جنوبی
تماشای آنلاین سریال

درباره سریال لیست پخش بیمارستان


پلی‌لیست بیمارستان (Hospital Playlist) نیز جزو بهترین سریال های کره‌ای 2020 محسوب می‌شود که وظیفه کارگردانی آن برعهده شین ون هو است قرار داشت. داستان این سریال تماشایی توسط لی وو جونگ نوشته شد. پخش سریال پلی‌لیست بیمارستان از سال 2020 توسط شبکه tvN آغاز شد.

سریال پلی‌لیست بیمارستان در جلب نظر منتقدان بسیار موفق بود و توانست نمرات خوبی را از جانب آن‌ها دریافت کند. منتقدان این سریال را در زمینه‌های بازیگری، شخصیت‌پردازی و داستان مورد تحسین قرار دادند. این سریال جزو سریال‌های محبوب کشور کره به حساب می‌آید که پتانسیل موفقیت‌های بین‌المللی را نیز داراست.

جو جونگ‑سوک، یو یئون سئوک، جونگ کیونگ هو، جیان می دوو و شین هاین بین ازجمله بازیگرانی هستند که در این سریال به ایفای نقش پرداختند.

خلاصه داستان این سریال شرح است: این سریال داستان پزشکان و پرستاران شاغل در مرکز پزشکی یولجه را به‌تصویر می‌کشد. درواقع داستان روی پنج پزشک تمرکز دارد که از زمان ورود به دانشکده پزشکی در سال 1999 با یکدیگر دوست هستند.

بهترین سریال‌های کره‌ای تاریخی

در ادامه‌ی این بخش، بهترین سریال‌های کره‌ای تاریخی را مشاهده می‌کنید.

سریال‌های کره‌ای تاریخی یکی از محبوب‌ترین گزینه‌ها برای علاقه مندان به سینمای کره جنوبی محسوب می‌شوند.

و ما نیز تصمیم گرفتیم با جدا کردن سریال‌های کره‌ای تاریخی و پشت سر هم قرار دادن آن‌ها انتخاب را برای شما ساده‌تر کنیم.
بنر سریال تاریخ آرتدال
پوستر سریال تاریخ آرتدال

تاریخ آرتدال

Arthdal Chronicles
سازنده: Kim Won-seok , Kim Young-hyun , Park Sang-yeon
سال های انتشار:2019محصول: کره جنوبی

درباره سریال تاریخ آرتدال


تاریخ آرتدال (Arthdal Chronicles) سریالی عاشقانه، تاریخی و دراماتیک است که یکی از بهترین سریال های کره ای تاریخی محسوب می‌شود. این سریال متفاوت که دارای قیمت بسیار بالایی نیز است با استقبال گسترده مخاطبان و منتقدان مواجه شد. آخرین قسمت سریال تاریخ آرتدال درتاریخ 22 سپتامبر سال 2019 توسط سرویس استریم نت‌‍فلیکس عرضه شد.

این سریال موفق به کسب نمرات بسیاری خوبی از وب‌سایت‌های مختلف شد؛ سریال تاریخ آرتدال در IMDb نمره 8.1 و در MyDramaList نمره 8.7 را کسب کرده است.

ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی که در این سریال به ایفای نقش پرداختند می‌توان به کیم جی-وون، کیم اوک-بین، یانگ دونگ-گان، سونگ جونگ-کی و تئو یو اشاره کرد. داستان این سریال در سرزمینی افسانه‌ای به نام آرت و مناطق اطراف آن جریان دارد.
بنر سریال عاشقان ماه

عاشقان ماه

Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo
سازنده: Tong Hua
سال های انتشار:2016محصول: کره جنوبی
تماشای آنلاین سریال

درباره سریال عاشقان ماه


عاشقان ماه (Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo) یک سریال کره‌ای تاریخی و محبوب است که پخش آن از سال 2016 توسط شبکه ای بی اس کره آغاز شد و بعد از 20 قسمت به پایان رسید.

این سریال زیبا بلافاصله به محبوبیت بالایی دست پیدا کرد و موفق شد مورد توجه مخاطبان قرار بگیرد. ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی که در سریال عاشقانه ماه به ایفای نقش پرداختند می‌توان به لی جون کی، آی یو، کانگ ها نئول، هونگ جونگ هیون، کانگ هان نا، بک هیون، نام جو هیوک و جی سو اشاره کرد.

خلاصه داستان این سریال بدین شرح است: داستان حول محور شاه چهارم گوریو شاه کوانگ جونگ و برادرانش می‌چرخد. لی جی ایون در نقش یک دختر معمولی‌ست که از زمان حال به آن تاریخ منتقل می‌شود و شاهزادگان را مورد تأثیر قرار می‌دهد.
بنر سریال آقای آفتاب

آقای آفتاب

Mr. Sunshine
سازنده: Lee Eung-bok
سال های انتشار:2018محصول: کره جنوبی
تماشای آنلاین سریال

درباره سریال آقای آفتاب


آقای آفتاب (Mr. Sunshine) یکی دیگر از بهترین سریال های کره ای تاریخی محسوب می‌شود که داستان آن در قرن 19 میلادی جریان دارد و سازندگان برای ساخت آن بودجه بسیار زیادی خرج کردند.

این سریال با استقبال گسترده مخاطبان و منتقدان مواجه شد؛ منتقدان سریال آقای آفتاب را به دلیل شخصیت‌پردازی فوق‌العاده، موسیقی متن جذاب و زیبایی‌های بصری زیبایش مورد تحسین قرار دادند.

خلاصه داستان سریال آقای آفتاب بدین شرح است: یک بچه یتیم به آمریکا برده می‌شود و پس از چند سال به ارتش می‌پیوندد و دوباره به کشور خود بازمی‌گردد. او پی می‌برد که کشورهای دیگر می‌خواهند کشور او را مورد استعمار قرار دادند؛ در همین حین او با یک دختر اشراف‌زاده روبه‌رو شده و عاشقش می‌شود.
بنر سریال افسانه جومونگ
پوستر سریال افسانه جومونگ

افسانه جومونگ

Jumong
سازنده: Lee Joo-hwan
سال های انتشار:2006 - 2007محصول: کره جنوبی

درباره سریال افسانه جومونگ


جومونگ (Jumong) یکی دیگر از بهترین سریال‌ های کره‌ای تاریخی است که بدون شک اکثر طرفداران سریال در ایران نام آن را حداقل یک بار نیز که شده شنیده‌اند. این سریال بعد از عرضه با استقبال گسترده مردم کره و همچنین با موفقیت‌ بین‌المللی بزرگی مواجه شد. بدون شک سریال جومونگ در ایران بیشتر از هر جایی در دنیا مورد استقبال قرار گرفت.

در این سریال جذاب و تماشایی بازیگرانی همچون سونگ ایل گوک، وون کی جوون، هان‌های جین، سونگ جی هیو و کیم سونگ سو به ایفای نقش پرداختند.

خلاصه داستان سریال جومونگ بدین شرح است: امپراطوری هان به دلیل بهره‌ بردن از سلاح‌های فولادی قدرتمند موفق می‌شود در حدود 108 سال قبل از میلاد، گوجوسان را شکست دهد؛ بعد از این شکست بزرگ مردم بی‌خانمان شده و توسط سواره نظام آهنین شکنجه و کشته می‌شوند. در حین همین فضای تاریک، فردی به نام هموسو رهبری گروهی محلی به نام دامول را برعهده گرفته و به کمک سربازان گوجوسان و با حمایت شاهزاده کشور بویو یعنی گوموآ سعی دارد تا مردمان آوارده گوجوسان را از دست نیروهای هان نجات دهد.
بنر سریال ملکه کی
پوستر سریال ملکه کی

ملکه کی

Empress Ki
سازنده: Han Hee
سال های انتشار:2013 - 2014محصول: کره جنوبی

درباره سریال ملکه کی


ملکه کی (Empress Ki) سریال تاریخی کره‌ای به کارگردانی هان هی و لی سونگ جون است که پخش آن از سال 2013 آغاز شد و بعد از 51 قسمت در سال 2014 پایان یافت.

این سریال سریعا با استقبال مخاطبان مواجه شد و توانست جوایز زیادی را به دست بیاورد. سریال ملکه با تحسین گسترده منتقدان روبه‌رو شد و اکنون نمره 8.5 را در سایت IMDb به خود اختصاص داده است.

ازجمله بازیگرانی که در سریال ملکه کی به ایفای نقش پرداختند می‌توان به ها جی‌وون، هیونگ سونگ مین، جی چانگ-ووک، جو جین مو، بائک جین هی، جین یی هان، لی وون جونگ، مو-سئونگ چویی، لی مون سیک، جونگ وونگ این، جیون گوک هوان و لیم جو-اون اشاره کرد.

خلاصه داستان سریال ملکه کی بدین شرح است: داستان حول محور زندگی کی سونگ نیانگ (ملکه کی) که یک زن اهل گوریو است می‌گذرد. این مجموعه وقایع تاریخی و زندگی او را از دوران کودکی تا بزرگسالی و سختی‌ها تا ازدواج با امپراتور طغون تیمور از سلسله یوآن چین را به تصویر می‌کشد. داستان از جایی آغاز می‌شود که در دوران باستان و زمانی که مغول‌ها در اوج قدرت خود بودند و توانستند بیشتر کشورهای آسیایی را به تصرف خود درآورند، کی سونگ نیانگ اولین عشقش را با پادشاه گوریو، وانگ یو، تجربه می‌کند.
بنر سریال پادشاه: صاحب ماسک

پادشاه: صاحب ماسک

The Emperor: Owner of the Mask
سازنده: Kim Kyung-hee
سال های انتشار:2017محصول: کره جنوبی
تماشای آنلاین سریال

درباره سریال پادشاه: صاحب ماسک


پادشاه صاحب ماسک (Ruler Master of the Mask) یکی دیگر از سریال‌های خوب تلویزیونی کره است که پخش آن از سال 2017 آغاز شد. در این سریال ستارگانی چون یو سئونگ هو و کیم سو هیون به ایفای نقش پرداختند. سریال پادشاه صاحب ماسک در 40 قسمت 30 دقیقه‌ای توسط شبکه MBCکره پخش شد. وظیفه کارگردانی این سریال جذاب برعهده پارک وون گوک قرار داشت.

خلاصه داستان سریال پادشاه صاحب ماسیک بدین شرح است: حدود سال‌های 1700 میلادی شاهزاده در مقابل پینسوهو قرار می‌گیرد. پینسوهو یک حزب و ائتلاف بود که قدرت خود رو به‌واسطه به‌دست گرفتن قدرت مالکیت آب‌های چوسان به‌دست آورده بود. اکنون شاهزاده تاج‌دار به امید مردم زجر کشیده تبدیل شده است. گایون زنی است که شاهزاده عاشق او بود و به پیشرفتش کمک کرد تا به یک حاکم بزرگ تبدیل بشود.
بنر سریال ایمان
پوستر سریال ایمان

ایمان

Faith
سازنده: Kim Jong-hak
سال های انتشار:2012 - 2012محصول: کره جنوبی

درباره سریال ایمان


سریال ایمان (Faith) که در ایران با نام سرنوشت شناخته می‌شود، یکی دیگر از بهترین سریال‌ های کره ای تاریخی است که به زبان فارسی نیز دوبله و توسط شبکه نمایش پخش شد.

ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی که در این سریال به ایفای نقش پرداختند می‌توان به لی مین هو، کیم هی سان، یو اوه سانگ، ریو دوک هوان و پارک سه یونگ اشاره کرد. وظیفه دوبله و صداپیشگی سریال ایمان برعهده منوچهر والی‌زاده، زهره شکوفنده، افشین زی‌نوری، مینو غزنوی، علیرضا باشکندی، غلامرضا صادقی، مجتبی فتح‌اللهی و همت مومنی‌وند قرار داشت.

خلاصه داستان سریال ایمان بدین شرح است: فرمانده چوی یانگ بادیگارد امپراتور گنگ مین از سلسله گوریو است. هنگامی که ملکه از ناحیه گردن دچار آسیب می‌شود امپراطور گنگ مین به چوی یانگ ماموریت می‌دهد وارد یک دریچه سری شده و پزشک زنی به نام یو ایون سو را جهت نجات جان ملکه با خودش به گذشته (۶۶۲ سال قبل) بیاورد. چوی یانگ به ایون سو عهد می‌بنند که او را به زمان خودش برگرداند و تا پای جان از او محافظت کند. از یک سو شایعاتی مبنی بر این که پزشک زنی با مهارت‌های فوق‌العاده از سرزمینی مخفی به گوریو آمده و می‌تواند آینده را بخواند، بر سر زبان‌ها جاری می‌شود و جان ایون سو در خطر قرار می‌گیرد.
بنر سریال کشور من

کشور من

My Country
سازنده: Chae Seung-dae
سال های انتشار:2019محصول: کره جنوبی
تماشای آنلاین سریال

درباره سریال کشور من


یکی دیگر از سریال های کره‌ای تاریخی که پس از آغاز پخش با استقبال عظیم مخاطبان مواجه شد سریال کشور من: دوران جدید بود. پخش این سریال از سال 2019 توسط سرویس استریم نت‌فلیکس و همچنین شبکه JTBC آغاز شد و پس از 16 قسمت به پایان رسید.

سریال کشور من: دوران جدید در جلب نظرات مثبت منتقدان موفق شود و مورد استقبال آن‌ها قرار گرفت. ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی که در این سریال به ایفای نقش پرداختند می‌توان به یانگ سه جونگ، وو دو-هوان، جانگ هیوک، کیم سئول هیون و هونگ جی یون اشاره کرد.

خلاصه داستان این سریال بدین شرح است: طی اواخر دوران سلسله گوریو و آغاز سلسله چوسان دو دوست در پی یک سوتفاهم با یکدیگر دشمن می‌شوند. آنها سعی می‌کنند از کشور خود و از مردمی که دوست دارند، به روش خود محافظت کنند.
بنر سریال پادشاه 100 روزه
پوستر سریال پادشاه 100 روزه

پادشاه 100 روزه

백일의 낭군님
سازنده: Lee Jong-jae , So Jae-hyun
سال های انتشار:2018محصول: کره جنوبی

درباره سریال پادشاه 100 روزه


شاهزاده صد روزه من (100 Days My Prince) یک سریال کره‌ای تاریخی به کارگردانی لی جونگ جه و نویسندگی نو جی سول است که پخش آن از سال 2018 آغاز شد و پس از 15 قسمت به پایان رسید.

این سریال با واکنش مثبت منتقدان همراه شد و توانست به محبوبیت زیادی در بین مخاطبان دست پیدا کند. ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی که در سریال شاهزاده صد روزه من به ایفای نقش پرداختند می‌توان به دو کیونگ سو، نام جی هیون، کیم سئون هو، هان سو هی و کیم جی یونگ اشاره کرد.

خلاصه داستان سریال شاهزاده صد روزه من بدین شرح است: لی یول یک شاهزاده است. لی که نزدیک بود توسط آدم‌کش ها کشته شود، از یک صخره به پایین سقوط می‌کند. او به‌واسطه همین اتفاق حافظه خود را از دست می‌دهد و به مدت ۱۰۰ روز با اسم و شخصیت جدیدی به نام وون دوک زندگی می‌کند. در این ۱۰۰ روز شاهزاده با هونگ شیم سردسته گماشتگان بازرس در چوسان دیدار می‌کند.
بنر سریال افسانه نوکدو
پوستر سریال افسانه نوکدو

افسانه نوکدو

조선로코 - 녹두전
سازنده: Hye Jin-yang
سال های انتشار:2019محصول: کره جنوبی

درباره سریال افسانه نوکدو


افسانه نوکدو (The Tale of Nokdu) یکی دیگر از سریال های کره‌ای تاریخی است که طی 32 قسمت توسط شبکه KBS2 پخش شد. این سریال در جلب نظر منتقدان بسیار موفق بود و توانست مورد تحسین آن‌ها قرار بگیرد.

ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی که در سریال افسانه نوکدو به ایفای نقش پرداختند می‌توان به جانگ دونگ یون، کیم سو-هیون، کانگ تای اوه و جانگ جون هو اشاره کرد.

خلاصه داستان سریال افسانه نوکدو بدین شرح است: جون نوک دو فرزند نجیب زاده‌ای است که به دلایلی نامشخص مجبور است به شکل پنهانی زندگی ‌کند و پیوسته از مکانی به مکان دیگر نقل مکان ‌کند. بعد از هجوم ناگهانی به او و خانواده‌اش، نوکدو تصمیم می‌گیرد به علت حمله و دشمنی با خانواده‌اش پی ببرد. در این راه او به روستایی بر می‌رسد که تنها مختص زنان بیوه است. حال او مجبور است جهت پی بردن به پاسخ سوالاتش هویت خود را پنهان کرده و به عنوان یک زن وارد روستا شود.
بنر سریال آخرین ملکه
پوستر سریال آخرین ملکه

آخرین ملکه

황후의 품격
سازنده: Park Young-soo
سال های انتشار:2018 - 2019محصول: کره جنوبی

درباره سریال آخرین ملکه


آخرین ملکه (The Last Empress) یک سریال کره ‌ای تاریخی رازآلود و تماشایی به کارگردانی جو دانگ مین است که پخش آن از سال 2018 توسط شبکه اس‌بی‌اس آغاز شد و پس از 52 قسمت به پایان رسید. داستان این سریال توسط کیم سون اوک نوشته شد.

سریال آخرین ملکه توانست عملکرد خوبی در جلب نظر منتقدان داشته باشد و مورد تحسین آن‌ها قرار بگیرد. منتقدان این سریال را در زمینه‌های داستان، بازیگری و شخصیت‌پردازی تحسین کردند و نمرات خوبی به آن دادند. سریال آخرین ملکه توانست توجه طرفداران زیادی را به سمت خود جلب کند و در این زمینه نیز به موفقیت بزرگی برسد.

ازجمله بازیگرانی که در سریال آخرین ملکه به ایفای نقش پرداختند می‌توان به جانگ نارا، چوی جین هایوک، شین سونگ‑روک، لی الیجا و شین ایون کیانگ اشاره کرد.

خلاصه داستان سریال آخرین ملکه بدین شرح است: این سریال یک سلطنت فرضی را در سال 2018 را به‌تصویر می‌کشد و داستان بازیگری موزیکال را نشان می‌دهد که با پادشاه امپراطوری کره ازدواج می‌کند. او در حالی که با زندگی در کاخ دست‌وپنجه نرم می‌کند، به‌دنبال عشق و خوشبختی حقیقی است.
بنر سریال افسانه اوک نیو
پوستر سریال افسانه اوک نیو

افسانه اوک نیو

The Flower in Prison
سازنده: Kim Ho-young
سال های انتشار:2016 - 2016محصول: کره جنوبی

درباره سریال افسانه اوک نیو


گل‌های زندان (Flowers of the Prison) یک سریال تاریخی کره ای است که توسط شبکه سوم صدا و سیما نیز تحت عنوان افسانه اوک نیو پخش شد. این سریال بعد از آغاز پخشش در سال 2016 خیلی سریع مورد استقبال قرار گرفت و توانست در جشنواره‌های گوناگون جوایز مختلفی را به‌دست بیاورد.

ازجمله گویندگان که در روند دوبله این سریال نقش داشتند می‌توان به منوچهر والی زاده، زهره شکوفنده، سارا جعفری، رضا الماسی، محمدبهاریان، ابوالفضل شاه بهرامی، مهناز آبادیان، نغمه عزیزی پور، شهروز ملک آرایی، فرزانه شجاعی، جواد پزشکیان، علیرضا منصوری، تورج نصر، رهبر نوربخش، لادن سلطان پناه، ژیلا اشکان، زویا خلیل آذر و مریم شاهرودی اشاره کرد.

خلاصه داستان سریال گل‌های زندان بدین شرح است: دختری به نام اوک نیو در زندان متولد شده و بعدها با نام لی سو وون شناخته می‌شود. هنگامی که اوک نیو به فردی بالغ تبدیل می‌شود، به کمک سیستم قضایی امپراطوری چوسان به زندانیان کمک می‌کنند.

بهترین سریال‌های کره‌ای اکشن

در این بخش، محبوب‌ترین سریال های کره ای اکشن را مشاهده می‌نمایید.

توجه داشته باشید که شما عزیزان می‌توانید در کامل کردن گزینه‌های هر بخش از لیست ما را همراهی کنید.

تنها کافی است نام سریال مورد نظرتان را، در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.
بنر سریال شفا دهنده
پوستر سریال شفا دهنده

شفا دهنده

Healer
سازنده: Song Ji-na
سال های انتشار:2014 - 2015محصول: کره جنوبی

درباره سریال شفا دهنده


سریال شفا دهنده (Healer) یکی از بهترین سریال های کره‌ ای اکشن است که پخش آن در سال 2014 آغاز شد. سازندگان برای ساخت این سریال ژانرهای مختلف را با یکدیگر ترکیب کردند؛ این سریال دارای ژانرهای عاشقانه، کمدی، هیجان‌انگیز و اکشن است. سریال شفادهنده در 20 قسمت یک ساعته توسط شبکه KBS2 تولید شد.

ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی که در این سریال به ایفای نقش پرداختند می‎‌توان به جی چانگ ووک، پارک مین یانگ و یو جی تائه اشاره کرد. وظیفه کارگردانی این سریال برعهده لی جونگ ساب قرار داشت و داستان آن نیز توسط سونگ جی نوشته شد. این سریال طی جشنواره‌های مختلف در سال 2014 توانست 3 جایزه را کسب کند.

خلاصه داستان سریال شفادهنده بدین شرح است: یک خبرنگار به نام کیم مون هو که برای یکی از شبکه‌های معروف تلویزیونی کار می‌کند، به شکلی تصادفی به حقیقت یکی از پرونده‌های چند سال گذشته پی می‌برد. مون هو تلاش می‌کند تا با نزدیک شدن به قربانیان این پرونده به آن‌ها کمک کند. در همین حین خبرنگارانی اینترنتی به نام چا یونگ شین و سه جونگ هو (معروف به شفادهنده) به کمک کیم مون هو قدم به دنیای حقیقی خبرنگاری می‌گذارند.
بنر سریال بی‌خانمان

بی‌خانمان

vagabond
سازنده: Yu In-sik , Jang Yeong-cheol
سال های انتشار:2019محصول: کره جنوبی
تماشای آنلاین سریال

درباره سریال بی‌خانمان


بی‌خانمان (Vagabond) یکی دیگر از سریال‌های جذاب کره ای اکشن به حساب می‌آید که توانست با استقبال گسترده مخاطبان مواجه شود. این سریال کار خود را از سال 2019 توسط شبکه اس‌بی‌اس آغاز کرد و بعد از 16 قسمت به پایان رسید.

وظیفه کارگردانی این سریال کره ای جذاب برعهده یو این شیک قرار داشت؛ داستان این سریال نیز توسط جانگ یونگ چول و جونگ کیونگ سون نوشته شد. سریال بی‌خانمان به دلیل بازی عالی گروه بازیگران و ریتم جذاب داستانی‌اش توانست مورد استقبال منتقدان قرار بگیرد و نمرات بسیار خوبی را از سوی آن‌ها دریافت کند.

لی سونگ گی، بائه سوزی و شین سونگ روک ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی هستند که در فیلم بی‌خانمان به ایفای نقش پرداختند.

خلاصه داستان سریال بی‌خانمان بدین شرح است: طی سقوط مرموز یک هواپیما بیش از 211 فرد غیرنظامی ازجمله برادرزاده چا دال گون کشته می‌شوند. چا دال گون یک بدلکار است که آرزو داشت به یک بازیگر اکشن شناخته‌شده در جهان تبدیل شود. او به دلیل این که تنها سرپرست برادرزاده خود بود شغل پرچالش خویش را رها می‌کند. چا پس از واقعه سقوط هواپیما مصمم می‌شود تا حقیقت پشت این فاجعه را مشخص کند. او به همین دلیل تحقیقات گسترده خورد را آغاز می‌کند. چا در مراکش شخصی را می‌بیند که یکی از مسافران پرواز اینچئون به مراکش بود و متوجه می‌شود که سقوط هواپیما یک حمله تروریستی بوده است.
بنر سریال شکارچی شهر
پوستر سریال شکارچی شهر

شکارچی شهر

City Hunter
سازنده: Tsukasa Hojo
سال های انتشار:2011 - 2011محصول: کره جنوبی

درباره سریال شکارچی شهر


سریال شکارچی شهر (City Hunter) تقریبا اثری متفاوت نسبت به دیگر سریال‌های محبوب کره‌ای است که ریتمی بسیار جدی دارد؛ درواقع در این سریال مضامین عاشقانه در قالب طنز برای مخاطب به تصویر کشیده نمی‌شوند. سریال شکارچی شهر از ژانر عاشقانه به‌عنوان چاشنی در بخش‌های اکشن و جنایی خود استفاده کرده است. این سریال که دارای 20 قسمت است توانست به موفقیت تجاری بزرگی دست پیدا کند.

خلاصه داستان سریال شکارچی شهر بدین شرح است: فردی به نام لی یونگ سو برای تیم بین‌المللی شکه ارتباطات کاخ آب کار می‌کند. لی دارای مدرک دکتری از دانشگاه M.I.T استو در طرف دیگر داستان فردی به نام کیک نانا که قهرمانان ورزشی رشته جودو است، به‌عنوان محافظ در محل سکونت رئیس جمهور فعالیت می‌کند. در ادامه داستان این دو فرد وارد یک رابطه عاشقانه یک‌طرفه می‌شوند.

بهترین سریال‌های کره‌ای عاشقانه

سریال‌های کره‌ای عاشقانه که همواره از محبوب‌ترین عناوین بین المللی محسوب می‌شوند و طرفداران زیادی را در سرتاسر جهان به خود اختصاص داده‌اند.

در ادامه قصد داریم تعدادی از برترین سریال های عاشقانه کره‌ای را به شما عزیزان پیشنهاد دهیم.
بنر سریال کی دو
پوستر سریال کی دو

کی دو

The K2
سازنده: Kwak Jung-hwan
سال های انتشار:2016 - 2016محصول: کره جنوبی

درباره سریال کی دو


سریال کی دو (k2) اثری اکشن و درام است که با داستان جذاب و صحنه‌های نفس‌گیرش به محبوبیت بالایی دست پیدا کرد. هرچقدر که این سریال در بخش اکشن و روایت داستانی عالی عمل کرد، در بعد عاشقانه چندان قدرتمند ظاهر نشد و نتوانست در این بخش مخاطب را تحت تاثیر قرار دهد.

خلاصه داستان سریال کی دو بدین شرح است: سربازی مزدور که از دست دولت‌ها فراری است، به کره بازگشته و به کارهای دیگری مشغول می‌شود. او در ادامه فعالیت‌هایش شبی با یک موضوع پیچیده مواجه می‌شود و به همین دلیل نیز یکی از نمایندگان مردم تلاش می‌کند تا با کشتن او تمام اطلاعاتش را از بین ببرد.
بنر سریال تو که از ستاره‌ها اومدی
پوستر سریال تو که از ستاره‌ها اومدی

تو که از ستاره‌ها اومدی

My Love From Another Star
سازنده: Park Ji-eun
سال های انتشار:2013 - 2014محصول: کره جنوبی

درباره سریال تو که از ستاره‌ها اومدی


تو که از ستاره‌ها اومدی (You Who Came from the Stars) جزو بهترین سریال‌ های کره‌ای است که مورد تحسین منتقدان قرار گرفت و توجه مخاطبان زیادی را به سمت خود جلب کرد. این سریال نه‌تنها در کشور کره، بلکه به صورت بین‌المللی نیز مورد استقبال قرار گرفت.

کیم سو هیون برای بازی در این سریال موفق به کسب جایزه Daesang یا Grand Prize شد. این جایزه درواقع مهم‌ترین جایزه‌ای است که یک بازیگر می‌تواند در تلویزیون کره دریافت کند. درواقع موفقیت سریال باعث شد تا کیم سو هیون به محبوبیت بالایی دست پیدا کند و به یکی از گران‌ترین بازیگران کشور کره تبدیل شود.

خلاصه داستان سریال تو که از ستاره‌های اومدی بدین شرح است: حدود 400 سال پیش دو مین جون از فضا به زمین سفر می‌کند؛ او که دارای برتری خاصی (سرعت، قدرت دید بالا و ...) نسبت به انسان‌هاست، به شدت نسبت به آن بدبین است.
بنر سریال وارثان
پوستر سریال وارثان

وارثان

The Heirs
سازنده: Kim Eun-sook
سال های انتشار:2013 - 2013محصول: کره جنوبی

درباره سریال وارثان


در اواخر سال 2013 بود که سریال وارثان (The Heirs) کار خود را در تلویزیون کره آغاز کرد؛ این سریال خیلی سریع توانست توجه مخاطبان زیادی را به سمت خود جلب کند به یکی از محبوب‌ترین سریال‌ها در کره و حتی قاره آسیا تبدیل شود. این سریال یک اثر کمدی، عاشقانه و نوجوانانه است که موفقیت‌های زیادی دست پیدا کرده است.

در نگاه اول شاید با خواند خلاصه داستان این سریال تصور کنید که موضوع آن بسیار کلیشه‌ای و تکراری است؛ اما سازندگان با اضافه کردن جزئیات خاصی و داستان‌های فرعی جذاب توانستند به بهترین شکل ممکن مخاطب را سرگرم کرده و جذب خود کنند.

خلاصه داستان سریال وارثان بدین شرح است: پسری از یک خانواده ثروتمند جهت تحصیل به آمریکا مهاجرت می‌کند؛ اما این پسر در آمریکا پی خوش‌گذرانی می‌رود و دست به هر کاری می‌زند جز درس خواندن. از طرف دیگر یک دختر از خانواده‌ای فقیر که اوضاع چندان خوبی ندارند، تصمیم می‌گیرد به دنبال خواهرش به آمریکا مهاجرت کرده و در آنجا به زندگی خود ادامه دهد. این پسر ثروتمند و دختر فقیر در آمریکا با یکدیگر مواجه شده و اتفاقات جالبی برایشان رخ می‌دهد.
بنر سریال آخرین مأموریت فرشته: عشق
پوستر سریال آخرین مأموریت فرشته: عشق

آخرین مأموریت فرشته: عشق

단, 하나의 사랑
سازنده: Choi Yoon-Kyo
سال های انتشار:2019محصول: کره جنوبی

درباره سریال آخرین مأموریت فرشته: عشق


آخرین ماموریت فرشته: عشق (Angel's Last Mission: Love) یک سریال کره‌ای عاشقانه تماشایی به کارگردانی لی جونگ ساب است که پخش آن از سال 2019 توسط شبکه KBS2 آغاز شد و پس از 32 قسمت به اتمام رسید.

سریال آخرین ماموریت فرشته: عشق خیلی زود توانست توجه مخاطبان را به سمت خود جلب کند و به یکی از محبوب‌ترین سریال‌های کره تبدیل شود. این سریال به موفقیت خود در عرصه بین‌المللی نیز ادامه داد و توانست مورد استقبال مخاطبان جهانی نیز قرار بگیرد.

ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی که در سریال آخرین ماموریت فرشته: عشق به ایفای نقش پرداختند می‌توان به شین هه سان، ال، لی دانگ گان، بو می کیم، جیل یون های اشاره کرد.

خلاصه داستان این سریال بدین شرح است: لی یئون سئو یک بالرین بااستعداد و موفق است که در شرکت باله خانوادگی خود نیز فعالیت دارد. او طی یک حادثه ویرانگر بینایی خود را از دست می‌دهد. او نسبت به کارمندان (ازجمله منشی وفادارش) و خانواده مهربان خود تلخ و بددهان است. دن فرشته‌ای خوش‌بین و بی‌خیال است که همیشه دچار مشکل می‌شود. به منظور بازگشت به بهشت، ماموریت غیرممکنی برای یافتن عشق واقعی به یئون سئو به او داده می شود، اما سرانجام خودش به دام او می‌افتد.
بنر سریال پینوکیو
پوستر سریال پینوکیو

پینوکیو

Pinocchio
سازنده: Jo Soo-won
سال های انتشار:2014 - 2015محصول: کره جنوبی

درباره سریال پینوکیو


پینوکیو (Pinocchio) یکی از آموزنده‌ترین و بهترین سریال های کره ای است که با داستان جذابش توانست مورد استقبال بینندگان قرار بگیرد و تبدیل به یکی از سریال‌های محبوب کره‌ای شود. درون‌مایه داستان این سریال شاید کمی تکراری باشد، اما سازندگان با اضافه کردن جزئیات زیبا و خاص توانسته‌اند خلاقیت جالبی را به داستا اضافه کنند.

خلاصه داستان سریال پینوکیو بدین شرح است: چند جوان دارای ویژگی‌های خاصی هستند که آن را از دیگران متمایز می‌کند؛ مثلا زمانی که آن‌ها دروغ بگویند دماغشان مانند پینوکیو دراز شده و همه پی دروغ آن‌ها می‌برند. اکنون این جوانان وارد رشته خبرنگاری شده و تصمیم می‌گیرد هیچ‌گاه دروغ نگویند.
بنر سریال تو فوق العاده‌ای
پوستر سریال تو فوق العاده‌ای

تو فوق العاده‌ای

어쩌다 발견한 하루
سازنده:
سال های انتشار:2019محصول: کره جنوبی

درباره سریال تو فوق العاده‌ای


تو فوق‌العاده‌ای (Extraordinary You) یک سریال کره‌ای عاشقانه به کارگردانی کیم سنگ-هایئوپ است. پخش این سریال از سال 2019 توسط شبکه MBC آغاز شد و پس از 32 قسمت به پایان رسید.

این سریال نمرات خوبی را از جانب منتقدان دریافت کرد. منتقدان داستان این سریال را سرگرم‌کننده و تاثیرگذار توصیف کرده و اعتقاد داشتند سریال در زمینه بازیگری و فضاسازی خارق‌العاده کار کرده است. سریال تو فوق‌العاده به محبوبیت زیادی در کشور کره دست پیدا کرد و خیلی زود توانست این محبوبیت را در عرصه بین‌المللی گسترش دهد.

ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی که در سریال تو فوق‌العاده‌ای به ایفای نقش پرداختند می‌توان به کیم هی یون، روون، لی جه ووک، لی نا-اون، جونگ تفنگ-جو، کیم یانگ دایی و لی تائه ری اشاره کرد.

خلاصه داستان سریال تو فوق‌العاده‌ای بدین شرح است: این سریال داستان دختری دبیرستانی به نام یون دان اوه را که دانشجوی یک آکادمی معتبر است روایت می‌کند. روزی به شکلی تصادفی او متوجه می‌شود دنیایی که در آن زندگی می‌کند، دنیای خیالی کمیک است. او و دیگران صرفا شخصیت‌های یک کتاب کمیک به نام راز هستند که کاملا تحت اختیار نویسنده قرار دارند.

بهترین سریال‌های درام کره‌ای

بهترین سریال‌های درام کره‌ای را می‌توانید در ادامه این بخش مشاهده نمایید.

چنانچه فکر می‌کنید عنوانی شایسته حضور در لیست بهترین سریال‌های کره‌ای است و در این بخش حضور ندارد، می‌توانید آن را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید تا در بروزرسانی‌های بعدی به مقاله اضافه شود.
بنر سریال آیا توهم انسانی ؟
پوستر سریال آیا توهم انسانی ؟

آیا توهم انسانی ؟

Are You Human ?
سازنده: Jo Jung Joo
سال های انتشار:2018محصول: کره جنوبی

درباره سریال آیا توهم انسانی ؟


آیا تو هم انسانی؟ (Are You Human Too) سریالی علمی-تخیلی، عاشقانه و معمایی محسوب می‌شود که توانست با کیفیت فوق‌العاده خود فراتر از انتظارات ظاهر شود و مخاطبان زیادی را به سمت خود جذب کند. این سریال به حدی در جذب بیننده موفق عمل کرد که به‌عنوان پربیننده‌ترین سریال سال 2018 در کره جنوبی انتخاب شد.

خلاصه داستان این مجموعه 36 قسمتی بدین شرح است: نام شین پسری از یک خانواده بسیار ثروتمند است که شرکت بزرگی را رهبری می‌کند؛ نام شین در یک تصادف رانندگی دچار آسیب شدیدی شده و وارد کما می‌شود. مادر نام شین بعد از این اتفاق تصمیم می‌گیرد رباتی انسان‌نما و با هوش مصنوعی خارق‌العاده را تولید و به جای پسرش وارد جامعه کند. این ربات که تظاهر می‌کند نام شین واقعی است، یک محافظ نیز دارد.
بنر سریال به وایکیکی خوش آمدید
پوستر سریال به وایکیکی خوش آمدید

به وایکیکی خوش آمدید

Welcome to Waikiki
سازنده: Song Ji-eun
سال های انتشار:2018 - 2019محصول: کره جنوبی

درباره سریال به وایکیکی خوش آمدید


خنده در وایکیکی (Laughter in Waikiki) که با نام «به وایکیکی خوش آمدید» نیز شناخته می‌شود، جزو پرطرفدارترین سریال‌های کره‌ای است که با گذشت زمان محوبیتش بیشتر نیز شد. پخش این سریال از سال 2018 آغاز و فصل دوم آن نیز در سال 2019 منتشر شد؛ این سریال درمجموعه دارای 36 قسمت است که 20 قسمت آن به فصل نخست و 16 قسمت به فصل دوم مربوط می‌شود.

خلاصه داستان سریال خنده در وایکیکی بدین شرح است: سه شخصیت به نام‌های کانگ، چون و بون دارایی هدف خاصی برای زندگی خود هستند که تاکنون موفق به دستیابی به آن‌ها نشدند. یکی از آن‌ها قصد دارد تا قدم در راه بازیگری بگذارد و به بازیگری مشهور تبدیل شود اما تاکنون در این راه موفق نبوده (با اینکه پدرش بازیگری مشهور است)، دیگری می‌خواهد تا به‌عنوان کارگردان خود را در سینما مطرح کند که با بدشانسی‌های گوناگون مواجه می‌شود و بون نیز قصد دارد فیلم‌نامه‌نویسی موفق شود که تاکنون شرایط برایش مهیا نشده است.
بنر سریال پسران برتر از گل
پوستر سریال پسران برتر از گل

پسران برتر از گل

Boys Over Flowers
سازنده: Yoko Kamio
سال های انتشار:2009 - 2009محصول: کره جنوبی

درباره سریال پسران برتر از گل


سریال پسران فراتر از گل (Boys Over Flowers) که از شبکه‌هایی همچون Wiki، Netflixو hulu پخش شده است، جزو بهترین سریال های کره‌ ای محسوب می‌شود؛ این سریال نمره 8.1 را از وب‌سایت IMDbدریافت کرده است.

بعد از موفقیت عظیم سریال پسران فراتر از گل، اقتباس‌های زیادی براساس آن در کشورهایی نظیر چین، آمریکا و هند ساخته شد که هیچ‌کدام از آن‌ها نتوانستند به اندازه نسخه کره‌ای موفق ظاهر شوند.

خلاصه داستان سریال پسران فراتر از گل بدین شرح است: دختری دبیرستانی از یک خانواده با وضعیت مالی نه‌چندان خوب، به‌عنوان عضوی افتخاری به یک مدرسه بزرگ که مخصوص خانواده‌های ثروتمند است وارد می‌شود. او پی می‌برد در این مدرسه گروهی به نام f4 وجود دارد که اعضای آن را چهار پسر ثروتمند و خوشتیپ تشکیل می‌دهند. این چهار پسر رفتار بسیار بدی با دیگران دارند و خود را برتر از بقیه می‌دانند. یکی از این پسران گو جونپیو نام دارد که پسر رئیس مدرسه بوده و رفتاری بسیار سرد با دیگران دارد.
بنر سریال تو زیبایی
پوستر سریال تو زیبایی

تو زیبایی

You're Beautiful
سازنده: Hong Sung-chang
سال های انتشار:2009 - 2009محصول: کره جنوبی

درباره سریال تو زیبایی


تو زیبایی (You're Beautiful) جزو سریال‌های محبوب کره‌ای است که در سال 2006 به‌عنوان بهترین سریال شناخته شد و توانست چهار جایزه را از جشنواره کشور کره دریافت کند. این سریال با داستان جذاب و بازی زیبای گروه بازیگری پرطرفدارش توانست توجه مخاطبین زیادی را به سمت خود جلب کند.

ازجمله بازیگران محبوبی که در سریال تو زیبایی به ایفای نقش پرداختند می‌توان به جانگ گیون سوک، پارک شین-های و لی هونگ-کی اشاره کرد.

خلاصه داستان سریال تو زیبایی بدین شرح است: دختری کره‌ای قصد دارد که تبدیل به یک راهبه شده و به آفریفا سفر کند؛ اما این دختر ناگهان مجبور می‌شود به جای برادر دوقلوی خود وارد یک گروه موسیقی شود تا امیدهای برادرش را جهت تبدیل شدن به یک ستاره بزرگ زنده نگه دارد. او به خوبی به تقلید از برادر خود ادامه می‌دهد، تا اینکه یکی از اعضای گروه به دروغ او پی می‌برد.
بنر سریال خاطرات الحمرا
پوستر سریال خاطرات الحمرا

خاطرات الحمرا

알함브라 궁전의 추억
سازنده: Ahn Gil-ho
سال های انتشار:2018 - 2019محصول: کره جنوبی

درباره سریال خاطرات الحمرا


خاطرات الحمرا (Memories of the Alhambra) یکی از بهترین سریال های کره‌ای است که به موفقیت‌های بین‌المللی بزرگی دست پیدا کرد. وظیفه کارگردانی این سریال برعهده آن جیل هو قرار داشت.

این سریال پس از آغاز پخشش در سال 2018 با واکنش مثبت منتقدان مواجه شد و نمرات خوبی را از سوی آن‌ها دریافت کرد. منتقدان سریال خاطرات الحمرا را به دلیل داستان زیبا، گروه بازیگری عالی و درون‌مایه تاثیرگذارش مورد تحسین قرار دادند.

ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی که در این سریال کره‌ای به ایفای نقش پرداختند می‌توان به هیون بین، پارک شین-هه، پارک چانیول، لی جی ووک و پارک هون اشاره کرد.

خلاصه داستان سریال خاطرات الحمرا بدین شرح است: یو جین وو که مدیرعامل یک شرکت متخصص در زمینه دستگاه‌های بصری است، پس از دریافت ایمیلی مربوط به یک بازی واقعیت افزوده که حوادث آن در دوران نبردهای قرون وسطایی الحمرا جریان دارد، تصمیم می‌گیرد تا به گرانادا، اسپانیا سفر کرده و با خالق این بازی جونگ سی جوو ملاقات کند.
بنر سریال رویای بلند
پوستر سریال رویای بلند

رویای بلند

Dream High
سازنده: Bae Yong-joon
سال های انتشار:2011 - 2011محصول: کره جنوبی

درباره سریال رویای بلند


رویای بلند (Dream High) سریالی انگیزشی است که جزو بهترین سریال های کره ای محسوب می‌شود. این سریال با داستان جذابش اثری فوق‌العاده جهت ایجاد انگیزه برای جوانان محسوب می‌شود. جوانی دوره‌ای است که در آن معمولا افراد به دنبال رویاهایی بزرگ هستند. و در این راه با مشکلات گوناگونی مواجه می‌شوند؛ ایجاد انگیزه برای جوانان می‌تواند کمک زیادی برای آن‌ها باشد.

خلاصه داستان سریال رویای بلند بدین شرح است: شش دانشجوی رشته موسیقی که هرکدام هدف خاصی خود را دارند، برای رسیدن به آن تلاش می‌کنند. اما این افراد در راه رسیدن به هدفشان با مشکلات مختلفی روبه‌رو می‌شوند که مانع از پیشرفت آن‌ها می‌شود. بعد از این مشکلان آن‌ها باید برای رسیدن به هدف خود همه‌چیز را تجربه کنند.
بنر سریال آقای من
پوستر سریال آقای من

آقای من

나의 아저씨
سازنده: Park Hae-young , Studio Dragon
سال های انتشار:2018محصول: کره جنوبی

درباره سریال آقای من


آقای من (My mister) جزو بهترین سریال های کره‌ای است که پخشش از سال 2018 توسط شبکه tvN آغاز شد و پس از 16 قسمت به پایان رسید. این سریال توسط کیم وون-سئوک کارگردانی شد. وظیفه نویسندگی سریال آقای من نیز برعهده پاک هائه-یونگ قرار داشت.

سریال آقای من پس از پخش توانست تحسین گسترده منتقدان را به همراه داشته باشد و نمراتی عالی را ازجانب آن‌ها دریافت کند. منتقدان داستان این سریال کره‌ای را جذاب توصیف کرده و اعتقاد داشتند که شخصیت‌پردازی‌های این سریال به بهترین شکل ممکن انجام شده و مخاطب می‌تواند به راحتی با شخصیت‌های داستان ارتباط برقرار کند.

این سریال یکی از محبوب‌ترین سریال های کشور کره است که توانست توجه مخاطبان زیادی را به سمت خود جلب کند. ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی که در سریال آقای من به ایفای نقش پرداختند می‌توان به آی یو، لی سون-کیون، جانگ کی-یونگ، پارک هوو سن و کیم یئونگ مین اشاره کرد.

خلاصه داستان سریال آقای من بدین شرح است: سریال آقای من داستان سه برادر میانسال که زیر بار سنگین زندگی قرار دارند و یک زن قوی و سرد را که زندگی سختی دارد، به مخاطبان نشان می‌دهد. آن‌ها دور یکدیگر جمع شده‌اند و زخم‌های گذشته یکدیگر را بهبود می‌بخشند.
بنر سریال دکتر جان
پوستر سریال دکتر جان

دکتر جان

의사요한
سازنده: Jo Soo-won
سال های انتشار:2019محصول: کره جنوبی

درباره سریال دکتر جان


دکتر جان (Doctor John) یکی دیگر از سریال‌های جذاب محصول کشور کره است که شایستگی حضور در این لیست را داراست. وظیفه کارگردانی سریال دکتر جان برعهده جو سو وون، کیم یونگ هوان و لی جایه جون قرار داشت.

سریال دکتر جان هم در جلب نظر منتقدان و هم در جلب نظر مخاطبان موفق بود و توانست عملکرد درخشانی را از خود برجای بگذارد. پخش سریال دکتر جان از سال 2019 توسط شبکه SBS آغاز شد و پس از 32 قسمت به پایان رسید.

ازجمله بازیگرانی که در سریال دکتر جان به ایفای نقش پرداختند می‌توان به جی سانگ، لی سه یونگ، لی کیو هانگ، هوانگ هی و کیم های-اون اشاره کرد.

خلاصه داستان سریال دکتر جان بدین شرح است: چا یو هان یک دکتر بیهوشی مغرور، اما در نابغه در کار خود است. کانگ سی یانگ یکی از کارکنان بخش بیهوشی است که با چا یو هان کار می‌کند. او باهوش و خونگرم بوده و با دقت به صحبت‌های بیماران خود گوش می‌دهد. افرادی که دارای درد حاد یا عجیبی هستند به بیمارستان می‌آیند. در آنجا چا یو هان و کانگ شی یانگ تلاش می‌کنند تا دلایل درد را پیدا کنند.
بنر سریال هتل ماه
پوستر سریال هتل ماه

هتل ماه

Hotel Del Luna
سازنده: Oh Choong-hwan , Oh Choong-hwan
سال های انتشار:2019محصول: کره جنوبی

درباره سریال هتل ماه


هتل ماه (Hotel del Luna) یکی از بهترین سریال های کره‌ای است که در سال 2019 توسط شبکه tvN پخش شد و پس از 16 قسمت به پایان رسید. وظیفه کارگردانی این سریال برعهده اوه چونگ-هوان قرار داشت.

این سریال به‌واسطه داستان منحصربه‌فردش توانست با دیدگاه‌های مثبت منتقدان مواجه شود و مورد تحسین آن‌ها قرار بگیرد. سریال هتل ماه در جلب نظر مخاطبان نیز نسبتا خوب کار کرد و با استقبال آن‌ها مواجه شد. ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی که در سریال هتل ماه به ایفای نقش پرداختند می‌توان به آی یو، یو جین-گو، بائه هه سان، شین جونگ گیون و سئو یی سوک اشاره کرد.

خلاصه داستان سریال هتل ماه بدین شرح است: داستان حول محور زنی به نام جانگ مان وون می‌چرخد. جانگ به دلیل گناهان زیادی که مرتکب شده حدود 1000 سال است که مجبور به مدیریت هتلی شده است که مسافران آن تنها ارواح هستند. جالب این است که او هیچ‌کدام از گناهانش را به یاد ندارد.
بنر سریال کشیش بی اعصاب
پوستر سریال کشیش بی اعصاب

کشیش بی اعصاب

열혈사제
سازنده: Lee Myung Woo
سال های انتشار:2019محصول: کره جنوبی

درباره سریال کشیش بی اعصاب


کشیش بی‌اعصاب (the fiery priest) یک سریال کره‌ای کمدی و اکشن به کارگردانی میونگو وو لی است که پخش آن از سال 2019 توسط شبکه SBS آغاز شد و پس از 20 قسمت به پایان رسید.

این سریال به دلیل ریتم تند و جذاب داستانی، بازی عالی گروه بازیگری و شخصیت‌پردازی‌های خوبش مورد تحسین منتقدان قرار گرفت. سریال کشیش بی‌اعصاب یکی از پربیننده‌ترین سریال‌های سال 2019 در کشور کره بود که به محبوبیت بالایی دست پیدا کرد.

کیم نم گیل، کیم سونگ کیون، گو جون و سانگ وو جیان ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی هستند که در این سریال به ایفای نقش پرداختند.

خلاصه داستان سریال کشیش بی‌اعصاب بدین شرح است: به دنبال مرگ مرموز یک کشیش سالخورده، یک مأمور تبدیل به کشیش می‌شود تا مقصرانی را که درگیر این قانون هستند معرفی کند. اینگونه سفر خنده‌دار این مامور جهت سرنگونی گانگسترها و مقامات فاسد شهر آغاز می‌شود. وقتی دادستان فاسد شهر از همکاری امتناع می ورزد، این سفر به مشکلی بزرگ برمی‌خورد.

بهترین فیلم‌های سینمایی کره‌ای

در بخش زیر، می‌توانید لیست بهترین فیلم‌های سینمایی کشور کره را مشاهده نمایید.
بنر فیلم انگل
پوستر فیلم انگل

انگل

Parasite
کارگردان: Bong Joon-ho نویسنده: Bong Joon-ho , Han Jin-won
سال انتشار:2019محصول: کره جنوبی

درباره فیلم انگل


انگل (Parasite) یک فیلم کره‌ای در ژانر کمدی سیاه و دلهره‌آور است که موفقیت‌هایش پس از اکران فراتر از تصورات سازندگانش بود. وظیفه کارگردانی، نویسندگی و تهیه‌کنندگی فیلم انگل برعهده بونگ جون هو قرار داشت. کواک سین-آئه، مون یانگ کوون و جانگ یانگ هوان در امر تهیه‌کنندگی و هان جین وون در امر نویسندگی جون هو را همراهی کردند.

فیلم انگل پس از اکران در سال 2019 به‌عنوان یک شاهکار سینمایی از سوی منتقدان توصیف شد. منتقدان اعتقاد داشتند سازندگان در این فیلم به‌زیبایی هرچه‌تمام‌تر ژانرهای مختلف را با یکدیگر ترکیب کردند. آن‌ها فیلم انگل را در زمینه‌های بازیگری، کارگردانی و فیلم‌نامه مورد تحسین قرار دادند.

فیلم انگل موفق شد به کسب معتبرترین جوایز بین‌المللی سال شد. این فیلم طی مراسم اسکار سال 2020 در شش رشته نامزد دریافت جایزه شده بود که درنهایت موفق شد در چهار رشته بهترین فیلم، بهترین کارگردان، بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان و بهترین فیلم‌نامه اورجینال این جایزه را به‌دست بیاورد. این فیلم‌ به‌عنوان نخستین فیلم غیرانگلیسی زبان که موفق به کسب جایزه اسکار بهترین فیلم شد، تاریخ‌سازی کرد. فیلم انگل در مراسم گلدن گلوب 2020 نیز موفق به کسب جایزه بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان شد.

سونگ کانگ-هو، لی سون-کیون، چو یئو جئونگ، چوی وو-شیک، پارک سو-دام، جانگ زیسو، لی جانگ-ایان، جانگ هیه-جین و پارک سئو-جون ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی هستند که در فیلم انگل به ایفای نقش پرداختند.

فیلم انگل توانست موفقیت تجاری بزرگی را برای سازندگانش رقم بزند و مورد استقبال گسترده مخاطبان قرار بگیرد. این فیلم که با بودجه 11.4 میلیون دلاری تولید شده بود، حدود 269 میلیون دلار در باکس‌آفیس فروش کرد.

خلاصه داستان این فیلم بدین شرح است: یک خانواده که دارای وضعیت مالی ضعیفی دارند، توسط یکی از دوستان خود با فریب و حیله‌گری جهت انجام شغل‌های مختلف وارد خانه و زندگی خانواده‌ای ثروتمند به نام پارک می‌شوند. آن‌ها برای استخدام در شغل‌های مورد نظر خود تصمیم می‌گیرند برای خدمتکاران خانواده پارک پاپوش درست کرده و باعث اخراج آن‌ها شوند. وضعیت این خانواده پس از کسب شغل کاملا دگرگون می‌شود؛ اما آرامش آن‌ها برای مدت زمان زیادی ادامه پیدا نمی‌کند و این خانواده به سرعت وارد دردسری عظیم می‌شوند.

نظرات در مورد پست بهترین سریال‌های کره‌ای

عکس پروفایل

شما

عکس پروفایل

u_3744

جمعه, 26 دی 99 , 00:10

سریال کره ای لحظات هجده سالگی و فراتر از دوستی هم خیلی قشنگه لطفا بزارید


عکس پروفایل

پوریا

جمعه, 26 دی 99 , 10:54

سلام ممنون از پیشنهاداتتون، ما پیشنهادات شما رو به کاندیداها اضافه می‌کنیم و در نهایت از بین پیشنهادات مختلف چندتا رو اضافه می‌کنیم.