بهترین سریال‌های ترکی

بهترین سریال‌های ترکی کدام هستند؟ با پیشرفت چشمگیر سینمای ترکیه در سال‌های اخیر، مخاطبین زیادی به سمت سینمای این کشور جذب شده‌اند که بخش بزرگی از این مخاطبین را، کاربران و بینندگان ایرانی تشکیل می‌دهند.

شباهت‌های نسبی فرهنگ ایران و ترکیه، یکی از دلایلی است که موجب شده سریال دوستان ایرانی به سمت سریال‌های ترکی کشیده شوند. البته نبوغ سازندگان سریال های ترکی نیز از جمله این عوامل است.

در ادامه‌ی مقاله ما قصد داریم تعدادی از بهترین فیلم و سریال‌های ترکی را به شما عزیزان معرفی نماییم.

در ابتدا و بخش نخست مقاله شما شاهد بهترین سریال‌های ترکی، و سپس در بخش ثانویه بهترین فیلم‌های ترکی را مشاهده می‌نمایید.

لازم به ذکر است که شما عزیزان می‌توانید در تکمیل کردن این لیست با ملوفیلم همراه شوید.

تنها کافی است نام سریال ترکی یا فیلم ترکی محبوبتان را با ما به اشتراک بگذارید تا در بروزرسانی‌های مقاله از آن استفاده کنیم.

با ما همراه باشید.
بنر سریال ایزل
پوستر سریال ایزل

ایزل

Ezel
سازنده: Uluç Bayraktar
سال های انتشار:2009 - 2011محصول: Turkey

درباره سریال ایزل


سریال ایزل (Ezel) جزو بهترین سریال های ترکی محسوب می‌شود که پخش آن از سال 2009 توسط شبکه شو تی‌وی ترکیه آغاز شد و بعد از پخش 71 قسمت در سال 2011 به اتمام رسید. وظیفه کارگردانی این سریال ترکی تماشایی برعهده اولوچ بایراکتار قرار داشت. داستان سریال ایزل نیز توسط کرم درن و پینار بولوت نوشته شد.

سریال ایزل بعد از آغاز پخشش توانست خیلی زود مورد استقبال مخاطبان کشور ترکیه قرار بگیرد و به محبوبیت بالایی دست پیدا کند؛ اما موفقیت‌های این سریال تنها در کشور ترکیه خلاصه نمی‌شود. سریال ایزل یکی از محبوب‌ترین سریال‌های ترکی محسوب می‌شود که طرفداران زیادی در خاورمیانه دارد.

این سریال در کشور ما نیز توانست ببینندگان زیادی را به سمت خود جذب کند. ازجمله مهم‌ترین دلایل موفقیت سریال ایزل را می‌توان به داستان جذاب، شخصیت‌پردازی فوق‌العاده و بازی عالی گروه بازیگران نسبت داد.

ازجمله بازیگرانی که در این سریال به ایفای نقش پرداختند می‌توان به کنان ایمیرزالی اوغلو، جانسو دره، هالوک بیلگینر، اییت اوزشنر، باریش فالای، بورچین ترزی اوغلو، باده ایشچیل، سارپ آک کایا، ایپک بیلگین، صالح کالیون، تونجل کورتیز، صدف آوجی، برک توزونتاچ و اسماعیل فیلیز اشاره کرد.

خلاصه داستان سریال ایزل بدین شرح است: عمر با دختری بنام ای‌شان آشنا شده و با او دوست می‌شود. سردار، پدر ای‌شان با کمک دو دوست عمر به نام‌های چنگیز و علی و به کمک خود ای‌شان، عمر را طعمه یک دسیسه از پیش برنامه‌ریزی شده برای سرقت از یک قمارخانه قرار داده و او با خیانت دوستانش به عنوان گناهکار راهی زندان می‌شود. عمر طی یک حادثه آتش‌سوزی در زندان توسط دشمنانش صورتش به شدت آسیب می‌بیند اما به کمک فردی به‌نام رامیز و طی یک جراحی پلاستیک، چهره‌اش تغییر می‌کند. دوستان عمر با فرض مرگ او در حادثه زندان او را به دست فراموشی می‌سپارند، غافل از اینکه عمر با چهره و نام جدید ایزل به قصد انتقام‌گیری دوباره وارد جمع دوستانه آن‌ها می‌شود.
بنر سریال عشق ممنوعه
پوستر سریال عشق ممنوعه

عشق ممنوعه

Aşk-ı Memnu
سازنده: Halit Ziya Uşaklıgil , Kerem Çatay
سال های انتشار:2008 - 2010محصول: Turkey

درباره سریال عشق ممنوعه


بسیاری از طرفداران سریال عشق ممنوع (Aşk-ı Memnu) را موفق‌ترین سریال ساخت کشور ترکیه می‌دانند که توانست به محبوبیت بی‌سابقه‌ای در کشورهای حوزه خلیج فارس و خاورمیانه دست پیدا کند. پخش این سریال از سال 2008 توسط کانال دی ترکیه آغاز شد و بعد 79 قسمت در سال 2010 پایان یافت.

سریال عشق ممنوع در کشور ما نیز به محبوبیت بالایی رسید و توانست توجه مخاطبان زیادی را به سمت خود جلب کند. درواقع این سریال به‌نوعی آغازگر راه محبوبیت سریال‌های ترکی در کشور ما بود.

ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی که در سریال عشق ممنوع به ایفای نقش پرداختند می‌توان به برن سات، کیوانچ تاتلیتوغ، نباهت چهره، سلجوق یونتم، زرین تکیندر، هازل کایا و نور آیسان اشاره کرد.

خلاصه داستان سریال عشق ممنوع بدین شرح است: تاجری معروف به نام عدنان ضیاگیل همراه با نهال، پسرش مراد، پسر یکی از اقوامش مهند، دایه فرزندانش لمیس، خدمتکارانش آقا سلیمان، شهیره خانم، جمیله ،سهیلا و بشیر در یک خانه‌ بزرگ زندگی می‌کنند. عدنان مدتی است که همسرش را بر اثر بیماری از دست داده است. بعد از گذشت مدتی عدنان به دختر یکی از تجار معروف استانبول به نام سمر علاقه‌مند می‌شود. پدر سمر طی اتفاقاتی فوت می‌کند و بعد از این اتفاق خانواده او دچار بحران بزرگی می‌شوند. سمر تصمیم می‌گیرد پیشنهاد ازدواج عدنان را بپذیرد و وارد خانه و خانواده عدنان شود.
بنر سریال عشق سیاه
پوستر سریال عشق سیاه

عشق سیاه

Kara Sevda
سازنده: Hilal Saral
سال های انتشار:2015 - 2017محصول: Turkey

درباره سریال عشق سیاه


عشق سیاه (Kara Sevda) یکی از بهترین سریال های ترکی محسوب می‌شود که موفقیت‌های زیادی را برای سازندگانش به ارمغان آورد. داستان این سریال جذاب توسط اوزلم ییلماز، بورجو گورگون توپتاش و آنیل اکه نوشته شد و وظیفه کارگردانی آن نیز برعهده هیلال سرال قرار داشت.

پخش این سریال ترکی از سال 2015 توسط شبکه استار تی‌وی ترکیه آغاز شد و بعد از 74 قسمت در سال 2017 به اتمام رسید. سریال عشق سیاه بعد از آغاز پخشش خیلی زود مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت و به یکی از پربیننده‌ترین سریال‌های کشور ترکیه تبدیل شد. این سریال در عرصه بین‌المللی نیز موفقیت‌های زیادی به‌دست آورد و توانست طرفداران زیادی را به سمت خود جلب کند.

سریال عشق سیاه اولین سریال ترکی محسوب می‌شود که بازدید یوتیوب آن به بالای یک میلیون رسید؛ این سریال تاکنون به بیش از 30 زبان دوبله شده است.

ازجمله بازیگرانی که در سال عشق سیاه به ایفای نقش پرداختند می‌توان به بوراک اوزچیویت، نسلیهان آتاگول، کان اورگانجی‌اغلو، کورشات آن‌آچیک، اورهان گونر، نشه بایکنت، زینو اراجار، ملیسا آسلی پاموک، رزگار آکسوی، باریش آلپایکوت، هازال فیلیز کوچوکوسه، گوکای موفتوغلو، زرین تکیندر و بوراک سرگن اشاره کرد.

خلاصه داستان سریال عشق سیاه بدین شرح است: یک پسر جوان به نام کمال سویدره همراه با خانواده‌اش در محله‌ای متوسط در شهر استانبول زندگی می‌کنند. پدرش حسین آرایشگر و مادرش فهیمه خانه‌دار است. کمال دارای یک برادر بزرگ‌تر به نام تارک و یک خواهر کوچک‌تر به نام زینب است. تارک در کنار پدرش فعالیت دارد و کمال نیز یک دانشجوی ممتاز مهندسی معدن است که گاهی اوقات در اسکله قایق‌ها را تعمیر و رنگ‌آمیزی می‌کند. در طرف دیگر نیهان سزین دختری جوان و از یک خانواده‌ ثروتمند است که دارای یک برادر دوقلو به نام اوزان است. اوزان که از یک بیماری عصبی رنج می‌برد و بعضی اوقات حملات شدیدی به او دست می‌دهد. نیهان رابطه بسیار خوبی با پدرش اوندر دارد؛ اما با مادرش ویلدان که زنی مادی‌گرا است رابطه چندان خوبی ندارد.
بنر سریال چوکور
پوستر سریال چوکور

چوکور

Çukur
سازنده: Gökhan Horzum
سال های انتشار:2017 - 2020محصول: Turkey

درباره سریال چوکور


چوکور (Çukur) جزو سریال‌های ترکی پرطرفدار است که پخش آن از سال 2017 توسط شبکه شو تی‌وی ترکیه آغاز شد. وظیفه کارگردانی این سریال تماشایی برعهده سینان اوزتورک قرار داشت؛ داستان سریال چوکور نیز توسط گوکهان هورزوم و داملا سریم نوشته شد.

سریال چوکور نیز با سبک خاص و ریتم داستانی جذابش توانست تحسین مخاطبان را به همراه داشته باشد و به محبوبیت بالایی دست پیدا کند.

ازجمله بازیگرانی که در این سریال زیبا به ایفای نقش پرداختند می‌توان به آراس بولوت اینملی، پریهان ساواش‌، داملا سونمز، باریش اردوچ، مصطفی آوکیران، نجات ایشلر، ایرم ساک، نور سورر، باکی داوراک، ارکان کولچاک، رضا کجااوغلو، اونر ارکان، نجیب ممیلی، دیلان چیچک دنیز، بوراک داکاک، اجه یاشار و کوبیلای آکا اشاره کرد.

خلاصه داستان سریال چوکور بدین شرح است: قدرت یکی از پردردسرترین محله‌های شهر استانبول به نام چوکور در دستان خانواده‌ای به نام کوچووالی قرار دارد. مهم‌ترین قانونی که این خانواده در آن محله برقرار کرده‌اند این است که پخش و مصرف مواد مخدر نباید در آنجا رخ بدهد. اما گروهی دیگر که قصد تصاحب این محله را دارند، می‌خواهند قانوان خانواده کوچووالی را بشکنند.
بنر سریال قیام ارطغرل
پوستر سریال قیام ارطغرل

قیام ارطغرل

Diriliş: Ertuğrul
سازنده: Mehmet Bozdağ
سال های انتشار:2014 - 2019محصول: Turkey

درباره سریال قیام ارطغرل


سریال ارطغرل (Diriliş: Ertuğrul) به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین سریال‌های ترکی، شایستگی حضور در لیست بهترین سریال های ترکی را داراست. پخش این سریال از سال 2014 توسط شبکه تی‌آرتی 1 آغاز شد و بعد 150 قسمت در سال 2019 به پایان رسید. سریال ارطغرل پرهزینه‌ترین سریال تاریخ کشور ترکیه محسوب می‌شود.

این سریال جذاب توسط محمد بوزداغ ساخته شد و وظیفه کارگردانی آن برعهده متین گونای قرار داشت. این سریال توسط کشورهای زیادی پخش شد و به محبوبیت بین‌المللی گسترده‌ای دست پیدا کرد.

انگین آلتان دوزیاتان، سردار گوکهان، هولیا دارکان، کاعان تاشانر، اسرا بیلگیچ، عثمان سویکوت، سردار دنیز، چنگیز کوزکون، رشاد استریک و هانده سوباشی ازجمله بازیگرانی هستند که در سال قیام ارطغرل به ایفای نقش پرداختند.

خلاصه داستان سریال ارطغرل بدین شرح است: ارطغرل بگ، یکی از رهبران طایفه ترکمنی قایی بود که از مرو، پایتخت ترکمن‌های سلجوقی، در رأس ۴۰۰ سواره‌نظام ترکمن به آناتولی آمد تا به سلجوقیان روم در جنگ علیه امپراتوری بیزانس کمک کند.
بنر سریال کوزِی گونِی
پوستر سریال کوزِی گونِی

کوزِی گونِی

Kuzey Güney
سازنده: Ece Yörenç
سال های انتشار:2011 - 2013محصول: Turkey

درباره سریال کوزِی گونِی


سریال کوزی گونی (Kuzey Güney) توانست به محبوبیت عظیم و بی‌نظیری در کشورهای خاورمیانه دست پیدا کند. درواقع داستان جذاب، شخصیت‌پردازی عالی و بازی محشر گروه بازیگران ازجمله مهم‌ترین دلایل موفقیت بین‌المللی این سریال بودند.

پخش سریال کوزی گونی از سال 2011 توسط شبکه کانال دی ترکیه آغاز شد و بعد از 80 قسمت در سال 2013 به اتمام رسید. وظیفه کارگردانی و نویسندگی این سریال برعهده اجه یورنچ و ملک گنچ‌اوغلو قرار داشت. هلال سرال نیز تهیه‌کننده این سریال جذاب و تماشایی بود.

ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی که در سال کوزی گونی به ایفای نقش پرداختند می‌توان به کیوانچ تاتلیتوغ، اویکو کارایل، بورا گولسوی، هازار ارگچلو، زرین تکیندر، باده ایشچیل، رضا کجااوغلو و مروه بولگور اشاره کرد.

خلاصه داستان سریال کوزی گونی بدین شرح است: دو برادر به نام‌های کوزی و گونی در حال بحث با یکدیگر هنگام رانندگی گونی بودند. در حین بحث گونی به شکل ناگهانی با یک عابر پیاده تصادف کرده و باعث مرگ وی می‌شود؛ کوزی جهت نجات برادرش تصمیم می‌گیرد خود را گناهکار معرفی کرده و عواقب این تصادف را برعهده بگیرد. کوزی با رای دادگاه به چهار سال زندان محکوم می‌شود. بعد از گذشت چهار سال کوزی آزاد شده و نزد خانواده‌اش بازمی‌گردد. کوزی بعد از آزادی از زندان اوضاع خوبی ندارد و برادرش گونی نیز هیچ کمکی به او نمی‌کند.
بنر سریال حریم سلطان
پوستر سریال حریم سلطان

حریم سلطان

Muhteşem Yüzyıl
سازنده: Timur Savcı
سال های انتشار:2011 - 2014محصول: Turkey

درباره سریال حریم سلطان


حریم سلطان (Muhteşem Yüzyıl) شاید بیشتر از هر سریال دیگر معرفی شده در این لیست توانست به محبوبیت بین‌المللی دست پیدا کند. این سریال به‌واسطه گستردگی داستانی، بازیگران فوق‌العاده و ریتم جذابش توانست با استقبال گسترده مخاطبان مواجه شود.

وظیفه کارگردانی این سریال جذاب برعهده یاغمور تایلان و دورول تایلان قرار داشت و داستان آن نیز توسط مرال اوکای نوشته شد. پخش سریال حریم سلطان از سال 2011 توسط شبکه شو تی‌وی ترکیه آغاز شد و بعد از 139 قسمت در سال 2014 به پایان رسید.

ازجمله بازیگرانی که در سال حریم سلطان به ایفای نقش پرداختند می‌توان به وحیده پرچین، خالد ارگنچ، مریم اوزرلی، نباهت چهره، نور فتاح‌اوغلو، سلما ارگچ، اوکان یالابیک، محمد گونسور، پلین کاراهان، جانسو دره، اوزان گوئن، گوربی ایلری، تونجل کورتیز و بوراک اوزچویت اشاره کرد.

خلاصه داستان سریال حریم سلطان بدین شرح است: سلطان سلیمان در سن ۲۶ سالگی بر تخت حکومت نشست. او قصد داشت تا امپراتوری عثمانی را قدرتمندتر و پهناورتر از امپراتوری اسکندر کبیر کند. لیمان طی 46 سال سلطنتش به‌عنوان مقتدرترین سلحشور و حکمران شرق و غرب شناخته می‌شد. در سال 1520 هنگامی که سلیمان در حال شکار بود، متوجه مرگ پدرش می‌شود؛ او بعد از این اتفاق بر مسند قدرت امپراطوری عثمانی می‌نشیند. این سریال توطئه‌ها و دسیسه‌هایی را که در حرمسرا و دربار وی رخ داد به تصویر می‌کشد.
بنر سریال روزی روزگاری
پوستر سریال روزی روزگاری

روزی روزگاری

Öyle Bir Geçer Zaman Ki
سازنده: Zeynep Günay Tan
سال های انتشار:2010 - 2012محصول: Turkey

درباره سریال روزی روزگاری


روزی روزگاری (Öyle Bir Geçer Zaman Ki) یکی دیگر از بهترین سریال های ترکی است که پخش آن از سال 2010 توسط شبکه کانال دی ترکیه آغاز شد و در سال 2013 بعد از 120 قسمت پایان یافت. وظیفه کارگردانی این سریال برعهده زینپ گونای تان قرار داشت و داستان آن نیز توسط جوشکون ایرماک نوشته شد.

این سریال طی فصل نخست خود موفق شد توجه طرفداران زیادی را به سمت خود جلب کند؛ اما طی فصل‌های بعدی دچار افت شد و به همین دلیل نیز بخش زیادی از مخاطبان خود را از دست داد. داستان تاثیرگذار و بازی عالی گروه بازیگران ازجمله عواملی بودند که باعث جلب نظر مخاطبان شدند.

ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی که در سریال روزی روزگاری به ایفای نقش پرداختند می‌توان به ارکان پتک‌کایا، آیچا بینگول، فرح زینب عبدالله، آراس بولوت اینملی و گون کوپر اشاره کرد.

خلاصه داستان این سریال بدین شرح است: کاپیتان علی تا قبل از آشنایی با یک زن هلندی به نام کارولین، زندگی خوبی با همسرش جمیله و چهار فرزندش مته، عثمان، برین و آیلین داشت. بعد از آشنایی عالی با کارولین زندگی خوش خانواده آکارسو از هم می‌پاشد و علی و جمیله از هم جدا می‌شود. داستان حول محور اختلافات میان علی با همسر سابق و فرزندانش می‌چرخد.
بنر سریال محافظ
پوستر سریال محافظ

محافظ

Hakan: Muhafız
سازنده: Binnur Karaevli
سال های انتشار:2018 - 2020محصول: Turkey

درباره سریال محافظ


سریال محافظ (Hakan: Muhafız) اثری علمی تخیلی به کارگردانی گوننچ اویانیک است که توجه طرفداران زیادی را به سمت خود جلب کرد. پخش این سریال از سال 2018 و توسط سرویس استریم نت‌فلیکس آغاز شد و بعد از 32 قسمت در سال 2020 به پایان رسید.

بعد موفقیت چشمگیر سریال محافظ، سرویس نت‌فلیکس تصمیم گرفت تا به ساخت فیلم و سریال در این کشور ادامه دهد؛ درواقع موفقیت عظیم این سریال باعث شد تا حتی سرویس‌های استریم دیگر نیز در فکر فیلم‌سازی و سریال‌سازی در کشور ترکیه قرار بگیرند.

ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی که در سریال محافظ به ایفای نقش پرداختند می‌توان به چاعاتای اولوسوی، آیچا آیشین توران، هازار ارگچلو، اوکان یالابیک و محمد کورتولوش اشاره کرد.

خلاصه داستان سریال محافظ بدین شرح است: هاکان دمیر که یک مغازه‌دار در استانبول است، بعد از مرگ پدرخوانده‌اش نست پی می‌برد که به یک فرمان مخفی باستانی مرتبط است که بر طبق آن باید از شهر محافظت کند. هاکان باید میراث خانوادگی خود را به‌عنوان محافظ بپذیرد و مانع از خرابی‌های مختلف در شهر خود شود.
بنر سریال شجاع و زیبا
پوستر سریال شجاع و زیبا

شجاع و زیبا

Cesur Ve Güzel
سازنده: Kerem Çatay , Ali Bilgin
سال های انتشار:2016 - 2018محصول: Turkey

درباره سریال شجاع و زیبا


شجاع و زیبا (Cesur ve Güzel) نیز جزو بهترین سریال های ترکی محسوب می‌شود که پخشش از سال 2016 توسط شبکه استار تی‌وی ترکیه آغاز شد و بعد از 32 قسمت در سال 2017 به پایان رسید.

این سریال توانست به‌واسطه استفاده از بازیگرانی مطرح طرفدران زیادی را به سمت خود جلب کند؛ اما مشکلات فیلم‌نامه و داستان باعث شد تا مخاطبان به مرور زمان از تماشای آن دست بکشند. به همین دلیل نیز سریال شجاع و زیبا بعد از یک فصل به کار خود پایان داد.

کیوانچ تاتلیتوغ و طوبا بویوک‌اوستون دو ستاره اصلی سریال شجاع و زیبا هستند که بازی آن‌ها مورد تحسین نیز قرار گرفت.

خلاصه داستان سریال شجاع و زیبا بدین شرح است: جوانی به نام پاتریکس جهت انتقام‌جویی نام خانوادگی خود را تغییر می‌دهد. پاتریکس جهت گرفتن انتقام پدرش و با داشتن نقشه‌ای حساب‌شده وارد دهکده کورلوداء می‌شود. در همان ابتدای ورودش به این دهکده مشاهده می‌کند یک سوارکار کنترل خود را از دست داده و جانش در خطر است. پاتریکس جان این سوارکار را نجات داده و بدین طریق با سوهان آشنا می‌شود. سوهان درواقع دختر فردی است که پاتریکس جهت انتقام گرفتن از او نقشه ریخته است.
بنر سریال قیام عثمان
پوستر سریال قیام عثمان

قیام عثمان

Kuruluş Osman
سازنده:
سال های انتشار:2019 - 2020محصول: Andorra

درباره سریال قیام عثمان


سریال ترکی قیام عثمان (Kuruluş Osman) یکی دیگر از سریال‌های محبوب ساخت کشور ترکیه است که پخش آن از سال 2019 توسط شبکه آ تی‌وی آغاز شد. تاکنون دو فصل از این سریال جذاب تولید شده است که روند ساخت آن همچنان ادامه دارد.

وظیفه کارگردانی سریال قیام عثمان برعهده متین گونای قرار داشت. داستان این سریال نیز توسط مهمت بوزداغ، آتیلا انگین، آسلی زینب، پکر بوزداغ و اوزان بودور نوشته شد. مهمت بوزداغ علاوه‌بر نویسندگی، به‌عنوان تهیه‌کننده نیز در این پروژه همکاری داشت.

سریال قیام عثمان بعد از پخش خیلی زود با استقبال گسترده منتقدان و مخاطبان مواجه شد. منتقدان این سریال را به دلیل ریتم جذاب داستانی، بازی عالی گروه بازیگران و صحنه‌های مبارزه‌ای زیبا مورد تحسین قرار دادند.

ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی که در سریال قیام عثمان به ایفای نقش پرداختند می‌توان به بوراک اوزچیویت، نورالدین سونمز، راگیپ ساواش، اسماعیل حقی اورون، امره باسالاک و اوزگه تورر اشاره کرد.

داستان سریال قیام عثمان حول محور مبارزات داخلی و خارجی عثمان خان و تلاش‌های او جهت تشکیل امپراطوری می‌چرخد.
بنر سریال عشق پول سیاه
پوستر سریال عشق پول سیاه

عشق پول سیاه

Kara Para Aşk
سازنده: احمد کاتیکسیز
سال های انتشار:2014 - 2015محصول: اتریش

درباره سریال عشق پول سیاه


سریال ترکی عشق پول سیاه (Kara Para Aşk) که در ایران با نام لطیفه شناخته می‌شود، یکی از محبوب‌ترین سریال‌های محصول کشور ترکیه است که به موفقیت‌های زیادی در خاورمیانه دست پیدا کرد. پخش این سریال از سال 2014 توسط شبکه آ تی‌وی ترکیه آغاز شد و بعد از 54 قسمت به پایان رسید.

انگین اکیورک، طوبا بویوک‌اوستون، ارکان جان و نباهت چهره ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی هستند که در این سریال تماشایی به ایفای نقش پرداختند. این سریال به زبان فارسی نیز دوبله شده و مخاطبان می‌توانند به راحتی به تماشای این سریال ترکی دوبله فارسی بنشینند.

خلاصه داستان سریال لطیفه بدین شرح است: عمر یکی از بهترین پلیس‌های ترکیه است که بی‌وقفه به مبارزه با جرم و جنایت می‌پردازد. عمر جهت نامزدی با معشوقه خود سیبل به استانبول می‌آید. از سوی دیگر دختری از خانواده مرفه به نام الیف، در روز تولد خود از رم به استانبول می‌آید تا در کنار خانواده خود حضور داشته باشد. در ادامه معشوقه عمر و پدر الیف در حالی کشته شده پیدا می‌شوند که در یک ماشین حضور داشتند.
بنر سریال ساحل
پوستر سریال ساحل

ساحل

Karadayı
سازنده:
سال های انتشار:2012 - 2015محصول: Turkey

درباره سریال ساحل


کارادایی (Karadayı) یک سریال ترکی به کارگردانی اولوچ بایراکتار است که پخش آن از سال 2012 توسط شبکه ATV آغاز شد و پس از فصل به اتمام رسید. داستان این سریال توسط ایلم جانپولات و سما ارگنکون نوشته شد.

کارادایی در ابتدای پخشش به علت دوره زمانی خاص و داستان جذابش مورد تحسین قرار گرفت. اما در ادامه داستان سریال به شدت افت کرد و سازندگان تنها سعی کردند آن را کش دهند.

سریال کارادایی یکی از سریال‌ های پرطرفدار ترکیه محسوب می‌شود که مورد استقبال بسیاری از مخاطبان قرار گرفت. این سریال در کشورهای خاورمیانه نیز به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا کرد و به محبوبیت رسید.

ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی که در سریال کاردایی به ایفای نقش پرداختند می‌توان به کنان ایمیرزالی اوغلو، برگزار کورل، چتین تکیندور، یوردائر آکور، ارکان آوجی، ملیکه ایپک یالووا و رضا کجااوغلو اشاره کرد.

خلاصه داستان این سریال بدین شرح است: داستان در شهر استانبول دهه ۱۹۷۰ جریان دارد. ماهیر کارا کفاشی ساده است که با خانواده خود در محله‌ای آرام زندگی می‌کند. در روز نامزدی ماهیر، پدرش به اتهام قتل دادستان کل استانبول دستگیر می‌شود. ماهیر که اعتقاد دارد پدرش بی‌گناه است برای آزادی وی می‌جنگد. او به عنوان وکیل کارآموز با نام جعلی صالح ایپک وارد عدلیه استانبول می‌شود و در کنار قاضی فریده شاد اوغلو پرونده پدرش نظیف کارا را به‌دست می‌گیرد تا عدالت را بر ظلم پیروز کند.
بنر سریال گلپری
پوستر سریال گلپری

گلپری

Gülperi
سازنده:
سال های انتشار:2018 - 2019محصول: Turkey

درباره سریال گلپری


گلپری (Gülperi) یکی دیگر از بهترین سریال های ترکی است که پخش آن از سال 2018 توسط شبکه شو تی‌وی آغاز شد و پس از 30 قسمت به پایان رسید. وظیفه کارگردانی این سریال برعهده متین بالک‌اوغلو قرار داشت.

این سریال به دلیل داستان احساسی و تاثیرگذارش خیلی زود موفق به جلب نظر مخاطبان و منتقدان شد. بازی فوق‌العاده نورگل یشیلچای یکی دیگر از دلایل اصلی موفقیت سریال گلپری بود. در کنار نورگل یشیلچای بازیگرانی همچون تیموچین اسن و بوراک داکاک نیز در این سریال به ایفای نقش پرداختند.

خلاصه داستان سریال گلپری بدین شرح است: داستان این سریال حول محور مادری رنج‌دیده می‌چرخد که برای آرامش و رفاه فرزندانش از هیچ‌گونه فداکاری دریغ نمی‌کند.
بنر سریال در انتظار آفتاب
پوستر سریال در انتظار آفتاب

در انتظار آفتاب

Günesi Beklerken
سازنده:
سال های انتشار:2013 - 2014محصول: Turkey

درباره سریال در انتظار آفتاب


یکی دیگر از سریال های ترکی که با سبک خاصش توانست مخاطبان مخصوص به خودش را جذب کند سریال در انتظار آفتاب (güneşi beklerken) بود.

امره کینای، ابرو آیکاچ و گوگچه یانارداگ ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی هستند که در سریال در انتظار آفتاب به ایفای نقش پرداختند. این سریال در جلب نظر مخاطبان جوان و نوجوان بسیار موفق بود و توانست مورد استقبال آن‌ها قرار بگیرد.

خلاصه داستان سریال در انتظار آفتاب بدین شرح است: مادر و دختری به نام دمت و زینب در شهر بورسا زندگی می‌کنند. اوضاع کاری دمت مطابق میلش پیش نمی‌رود و او هر آن چیزی که کسب کرده بود، از دست می‌دهد. در همین حین دوست دوران کودکی دمت به نام ژاله نزد او آمده و بار دیگر دوستی خود را با او آغاز می‌کند. در ادامه دمت با وجود عدم رضایت دخترش زینب تصمیم می‌گیرد تا به استانبول برود.
بنر سریال پرنده سحر خیز
پوستر سریال پرنده سحر خیز

پرنده سحر خیز

Erkenci Kuş
سازنده: Faruk Turgut
سال های انتشار:2018 - 2019محصول: Turkey

درباره سریال پرنده سحر خیز


پرنده سحرخیز (Erkenci Kuş) سریالی کمدی و عاشقانه است که زبان فارسی نیز دوبله شده است. این سریال که در سال 2018 پخشش آغاز شد، خیلی زود توانست به یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های تلویزیونی کشور ترکیه تبدیل شود.

ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی که در سریال پرنده سحرخیز به ایفای نقش پرداختند می‌توان به جان یامان، دمت اوزدمیر، بیرندا تونجا، اوزلم توک اصلان، برات ینلیماز و اوزنو سرچیلر اشاره کرد.

خلاصه داستان این سریال ترکی دوبله فارسی بدین شرح است: دختری به نام صنم آیدین در مغازه پدرش در محله خود کار می‌کرد؛ او بسیار رویاپرداز بود و بیش از اندازه از زندگی‌اش راضی بود. همه چیز خوب پیش می‌رفت تا اینکه پدر و مادرش به او گفتند که باید شغی پیدا پیدا کند و در غیر این صورت باید با مظفر ازدواج کند. صنم که علاقه‌ای به مظفر نداشت، پذیرفت تا کار کند. به پیشنهاد مادر صنم محبوبه خانم، صنم در شرکتی که خواهرش در آن کار می‌کرد شروع به کار کرد.
بنر سریال چکاوک
پوستر سریال چکاوک

چکاوک

Çalıkuşu
سازنده: Resat Nuri Güntekin , Sevgi Yılmaz
سال های انتشار:2013 - 2014محصول: Turkey

درباره سریال چکاوک


چکاوک (Çalıkuşu) یک سریال ترکی به کارگردانی چاقان ایرماک و دوآن امیت کاراجا است که پخش آن از سال 2013 توسط شبکه کانال دی ترکیه آغاز شد و پس از 30 قسمت به پایان رسید.

سریال چکاوک به‌واسطه داستان زیبا و عملکرد عالی گروه بازیگری‌اش خیلی زود با استقبال مخاطبان مواجه شد و توانست به محبوبیت بالایی دست پیدا کند. داستان این سریال تماشایی توسط سوگی ییلماز نوشته شد. فحریه اوجن، بوراک اوزچویت، بگوم کوتوک، دنیز جلیل‌اغلو، مهمت اوزگور، الیف اسکندر و هانده سورال ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی هستند که در این سریال به ایفای نقش پرداختند.

خلاصه داستان سریال چکاوک بدین شرح است: داستان سریال راجع به دختری به نام فریده است که پدر و مادر خود را از دست داده و پسرخاله‌اش یعنی کامران تنها مرد زندگی اوست.
بنر سریال هزار و یک شب
پوستر سریال هزار و یک شب

هزار و یک شب

Binbir Gece
سازنده: Kudret Sabancı
سال های انتشار:2006 - 2009محصول: Turkey

درباره سریال هزار و یک شب


هزار و یک شب (Binbir Gece‎) نیز جزو بهترین سریال های ترکی است که توانست در زمان خود به محبوبیت بالایی دست پیدا کند. داستان این سریال درواقع برداشتی آزاد از داستان‌های عشقی هزار و یک شب است.

پخش سریال هزار و یک شب از سال 2006 توسط کانال دی ترکیه آغاز شد و پس از سه فصل در سال 2009 به اتمام رسید. ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی که در این سریال به ایفای نقش پرداختند می‌توان به خالد ارگنچ، برگزار کورل، تاردو فلوردون، ازگی آذراوغلو و مرد فرات اشاره کرد.

خلاصه داستان این سریال بدین شرح است: شهرزاد که معمار با استعدادی است در شرکت ساختمانی به مدیریت اونور اکسال و کرم کار می‌کند. شهرزاد جهت درمان پسرش که از بیماری سرطان خون رنج می‌برد به دویست هزار دلار نیاز دارد. او پس از تلاش بسیار فقط پنجاه هزار دلار می‌تواند فراهم کند.

نظرات در مورد پست بهترین سریال‌های ترکی

عکس پروفایل

شما