خبرنامه ملوفیلم

ایمیل خود را وارد کنید تا بتونیم بهتر با شما در ارتباط باشیم.

معرفی و نقد فیلم چشم آبی کم رنگ - 2022

زندگی و روش کارآگاه ها همیشه برای بینندگان سینما جذاب بوده است و این جذابیت زمانی بیشتر می شود که شخصیت یک کارآگاه کهنه کار با یک فیلمنامه خوب همراه شود.

داستان فیلم در دره ی پوشیده از برف هادسون در سال ۱۸۳۰ اتفاق می افتد. آکادمی نظامی آمریکا یک کارآگاه سابق را احضار و استخدام می کند تا قتل وحشتناک یک دانشجوی افسری را بررسی کند. کمی بعد در جریان فیلم کارآگاه برای حل این جنایت از یکی از دانشجویان آکادمی کمک می گیرد.

نقد و بررسی فیلم چشم آبی کم رنگ - The Pale Blue Eye ( 2022 )
بنر فیلم چشم آبی کم رنگ
پوستر فیلم چشم آبی کم رنگ
دو زبانه

چشم آبی کم رنگ

The Pale Blue Eye
کارگردان: Scott Cooper نویسنده: Scott Cooper
سال انتشار:2022محصول: ایالات متحده
تماشای آنلاین فیلم
Christian BaleChristian Bale
Harry MellingHarry Melling
Gillian AndersonGillian Anderson
Lucy BoyntonLucy Boynton
Robert DuvallRobert Duvall
Simon McBurneySimon McBurney

درباره فیلم چشم آبی کم رنگ


نقد و بررسی فیلم چشم آبی کم رنگ - The Pale Blue Eye ( ۲۰۲۲ ) - همکاری کریستین بیل و فیلم سازی اسکات کوپر جذاب است. "چشم آبی کم رنگ" دومین همکاری آنهاست (اولین همکاری آنها فیلم "دشمنان" بود و در آنجا نیز وقایع فیلم در دهه 1800 رخ می داد) در این قسمت باید اضافه کنیم که این دو نفر مکمل های خوبی هستند و در این کار به خوبی یکدیگر را تکمیل می کنند. این فیلم در IMDB امتیاز قابل قبولی گرفته است. وقایع فیلم آنقدر کافی و قانع کننده هستند که شما را به مدت دو ساعت علاقه مند نگه می دارند. محیط و فضا سازی به رمز و راز پیرامون شخصیت ها می افزاید و هیجان و تنش را به شما منتقل می کند. حتی اگر این فیلم ایراداتی داشته باشد، به اندازه کافی قانع کننده است که شما را تا پایان آن کنجکاو نگه دارد.

کارآگاه بازنشسته آگوستوس لندر توسط آکادمی نظامی فراخوانده شده و به کار گرفته می شود تا به قتل یکی از دانشجویان در دره یخی هادسون در دهه 1830 رسیدگی کند. این یک قتل هولناک است که در آن قلب مقتول از بین رفته است. دکتر دانیل مارکیز از آکادمی ، کالبد شکافی اولیه و ناقص خود را انجام می دهد. در ادامه داستان ، لندر یک تکه کاغذ کوچک را پیدا می کند که قربانی آن را محکم در دستانش فشار داده بود و همین موضوع روند جدیدی به جریان فیلم می دهد. به منظور کمک به او در تحقیقات، او از ادگار آلن پو، کمک می گیرد. با انجام تحقیقات بیشتر توسط لندور، او سؤالاتی را در مورد خانواده مارکیز مطرح می کند. ريیس آکادمی زمانی که قلب یک دانشجوی دیگر به دنبال قتل او ناپدید می شود، آشفته تر می شود. البته که هیچ چیز آنطور که به نظر می رسد نیست.

فیلم چشم آبی کم رنگ به لطف فیلمبرداری باشکوه و بازی بازیگران اصلی آن ارزش تماشا را دارد. کریستین بیل در نقش کارآگاه ژولیده و خسته، آگوستوس لندور، بازی شایسته ای انجام می دهد. در لحظه های برجسته ی فیلم نقش هری ملینگ ، ادگار آلن پو بسیار تاثیرگذاراست. رفتار عجیب و غریب ، زبان بدن و سایر جزئیاتی که او به نقش خود اضافه کرده است، نقش او را بسیار جذاب نشان می دهد. توبی جونز و تیموتی اسپال، دو بازیگر سرشناس بریتانیایی، در فیلم در نقش‌های فرعی ظاهر می‌شوند و همانطور که انتظار می‌رود قابل قبول بازی می‌کنند، اما جیلیان اندرسون کسی است که با تمام تحسین‌ها در نقشی که به سختی قابل توجه است، کنار گذاشته می شود.

بروز اتفاقات مهیج در کنار مناظر نفس گیر در دره ی هادسون به همراه پوشیدگی محیط با سفیدی برف به رویدادها جذابیتی سورئال می بخشد. روند ساخت فیلم کاملاً مطابق با دوره زمانی است که فیلم نشان می دهد. از جذابیت های دیگر این فیلم می توان به این موضوع اشاره کرد که روند فیلمنامه در کنار زمان بندی خوب در ورود شخصیت ها به جریان فیلم باعث می شود هیجان و تنش در بیننده به صورت صعودی افزایش یابد که این موضوع باعث می شود تا انتهای این فیلم شما از آن خسته نشوید و در بسیاری از موارد بیننده را میخکوب می کند.

چشم آبی کم رنگ ( The Pale Blue Eye ) یک فیلم هیجان انگیز رازآلود است و در دوره ای اتفاق می افتد که برای تماشاگران سینما غیر عادی است و همین موضوع باعث تازگی آن می شود. در صورتی که به این سبک از فیلم ها علاقه مند هستید پیشنهاد می کنیم به هیچ عنوان 15 دقیقه ی پایانی این فیلم را از دست ندهید.

ممنون که همراه ملوفیلم هستید ، نظرات ارزشمند خودتون رو با ما به اشتراک بگذارید و اگر فیلم و یا سریالی در این سبک دیده بودید و از تماشای آن لذت بردید در قسمت کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید.

نظرات در مورد پست معرفی و نقد فیلم چشم آبی کم رنگ - 2022

عکس پروفایل

شما